Anna palautetta

Syysseminaari ja syyskokous 16.-17.11.2018

Yhdistyksemme syysseminaari järjestetään perjantaina 16.11. klo 9.00 alkaen Hilton Helsinki Strandissa. Seminaarin aiheina  maksuvaikeudet ja väärinkäytökset, vuodenvaihteen veromuutokset ja verosuunnittelu sekä odotettu Sari Wulffin esitys Verohallinnon ajankohtaisasioista.  Seminaarin jälkeen ohjelmassa yhteinen illallinen Paasin kellarissa.  Lauantaina 17.11. klo. 9.00  alkaen aloitetaan TES-asioilla Erton lakimiehen Helena Lievosen johdolla ja klo 10.00  aloitamme yhdistyksen sääntömääräisen syyskokouksen, jossa mm. valitaan yhdistykselle puheenjohtaja seuraavaksi kaksivuotiskaudeksi sekä valitaan  jäseniä yhdistyksen hallitukseen erovuoroisten jäsenten tilalle. Kiinnostuneilla on siis jälleen tilaisuus lähteä mukaan hallitustyöskentelyyn ja kehittämään yhdistyksemme toimintaa. 
 
Lisätietoja ja ohjelma    liitteessä.
 
Ilmoittautumiset  14.10. mennessä  seuraavilla tavoilla:
Ilmoittautuminen seminaariin ja kokoukseen   ERTOn tapahtumakalenterin kautta.
 
Jos osallistut  vain  lauantain syyskokoukseen, ilmoittaudu sähköpostitse koulutusvastaavallemme Henrikille:   Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.. Kerro ilmoittautuessasi nimesi, sposti ja puhelin sekä mahdollinen erityisruokavalio.
 
 
Takaisin alkuun ↑